Ürünümü İade Etmek istediğimde Ne Yapmam Gerekiyor?
www.batikitapkirtasiye.com’a iade işlemleri çok kolay. İade etmek istediğiniz ürünü kargo aracılığıyla aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.
 
İade Adresi: Nailbey M. Valifahribey C. No:9/1, Merkez/ELAZIĞ
 
İade edeceğiniz ürünü, tüm fatura nüshaları ile paketi hasar görmemiş ve kullanılmamış, ürünleri faturanızın arka bölümünde yer alan “İade ve Değişim Bölümü”nü eksiksiz olarak doldurduktan sonra anlaşmalı kargolarımız aracılığı ile karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi maalesef tarafımızdan kabul edilmemektedir. Para iadenizin bankanıza bağlı olarak, kredi kartınıza yansıması iadeden sonra 10 gün sürebilir. Sipariş içinde kullanmış olduğunuz indirim kuponunuz varsa çeklerinizin tamamı yeniden tanımlanacaktır.
 
İade Etme Süresi Kaç Gündür?
 
Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ile paketi teslim aldığınız ilk 7 gündür, Batı Kitap ve Kırtasiye bu süreyi müşterileri için 14 güne uzatmıştır. İade işlemlerinizi ürün teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade gerçekleştirebilirsiniz.
 
Hangi Ürünleri İade Edemiyorum?
 
Ambalajı bozulmuş ve açılmış ürünler iade edilmez.
 
İademi Hangi Adrese Göndereceğim?
 
İade Adresi: Nailbey M. Valifahribey C. No:9/1, Merkez/ELAZIĞ
 
İadede Kargo Masraflarını Ben mi Ödeyeceğim?
 
İade talebiyle Batı’ya gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir.
 
İade Ettiğim Ürünün Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?
 
Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra Batı Kitap ve Kırtasiye tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 10 gün içerisinde “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve sanal pos cihazımızın bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur.
 
Elime Geçen Ürün Kusurlu Ne Yapmam Gerekiyor?
 
Öncelikle yaşanan aksaklıktan dolayı özür dileriz. Bu durumda iade sürecimizi takip etmeniz gerekmektedir.
 
Tutar İadem Neden Taksit Taksit Yatırılıyor?
 
Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.
 
Siparişlerimi Nasıl İptal Edebilirim?
 
Siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol ediniz. Eğer siparişiniz “Sipariş Hazırlanıyor” ya da “Kargoya Verildi” statüsünde değil ise siparişinizi iptal edebilirsiniz. Talebinizi iletmek için tıklayabilir ya da info@batikitapkirtasiye.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.