Okula Dönüş İçin İhtiyaç Listenizi Hazırladınız mı?

Çocuğunuz için en doğru okul çantası seçiminden olmazsa olmaz kırtasiye ürünlerine, derslere yardımcı kitap alışverişinden beslenme çantası detaylarına; okula geri sayıma başladığımız şu günlerde işinize yarayacak birçok unsuru barındıran ihtiyaç listemiz hazır!

Okula dönmeye sayılı günler kaldı. Çocuğunuzu hem okula hazırlamak hem de yepyeni bir eğitim yılına motive etmek üzere okul alışverişi için Batı Kitap Kırtasiye’ye göz gezdirmeye ne dersiniz? Biz size bu konuda yardımcı olalım diye okul alışverişi ile ilgili detayları barındıran bu içeriği hazırlamak istedik.

Olmazsa Olmaz En Önemli Unsur Okul Çantası

Çocuklar için okul alışverişi konusunda akla ilk gelenlerden biri de elbette ki okul çantalarıdır. Onlarca okul çantası içerisinden seçim yapmakta zorlanıyorsanız size birkaç tüyo verelim.

Öncelikle çocuğunuz hangisini daha kolay taşıyacaksa ona göre bir model seçin. Tekerlekli veya çekçekli okul çantaları ya da klasik sırt çantası modelleri arasından onunla birlikte seçim yapabilirsiniz. Unutmayın; gelişme çağındaki çocukların eklem problemleri yaşamaması için taşıyacakları ağırlığın kendi ağırlıklarından maksimum %10 fazla olması gerekir. Dolayısıyla okul çantasının ağırlığını da öngörmek ve ona göre seçim yapmak gerekir. Sırt ve bel destekli okul çantaları da bu anlamda kurtarıcı olacaktır.

Tabi ki seçim yaparken görsellik de en az işlevsellik kadar önemli. Sonuçta bu çanta çocuğunuzun tüm yıl en yakın dostu olacak ve onu mutlu edecek bir model olmasında fayda var. Dolayısıyla seçim yaparken onun favori kahramanları ya da en sevdiği renkleri göz önünde bulundurun.

Kırtasiye Malzemelerini Unutmayın!

Okulunuz size zaten bir kırtasiye listesi önerecektir. İçinde de çocuğunuzun hangi sınıfta olduğuna göre farklı ihtiyaçlar yer alacaktır. Biz de genel anlamda unutmamanız gerekenleri ve Batı Kitap Kırtasiye’de yüzlerce seçenek arasından keyifle bulabileceğiniz bazı ürünleri hatırlatmak istedik.

Ona bir sürpriz yapın ve en sevdiği kahramanların çizimlerinin yer aldığı bir defter, defter kabı ve kalem kutusu alarak onu motive edin. Kalem kutusuna koymak üzere kurşun kalem, boya kalemleri, silgi, kalemtıraş, yapıştırıcı, cetvel, makas gibi kırtasiye ürünlerini unutmayın. Listenize defterlerini kişiselleştirmesi için ihtiyacı olacak etiketleri de ekleyin.

Çocuğunuzun okul kırtasiye alışverişi için yine sınıfına ve öğretmenlerinin talebine göre sözlük, yazım kılavuzu, deyimler gözlüğü gibi farklı kitapçıkları da listenizde bulundurun.

Beslenme Çantası ve Okul Matarası

Son olarak okul ihtiyaçları listesinde beslenmeyi unutmuyoruz! Çocuğunuzun sınıf ve okuluna göre beslenme çantası mutlaka almanız gerekenler arasında. Beslenme çantasına sandviçlerini ve meyvelerini koyarak sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun su tüketimine motive etmek üzere ona tam da hayallerindeki gibi bir suluk almanızı öneririz. Ona alacağınız okul matarası ile su içmeyi asla unutmayacak!